Tarachomantis alaotrana
Wygląd: pierś i górna część głowy zabarwiona jest na brązowo-fioletowo, kończyny zielone, skrzydła po obu stronach zielone. Samica ma na wierzchniej stronie skrzydeł srebrzysty połysk, natomiast samiec ma na wierzchniej stronie skrzydeł brązowe zabarwienie.

Wielkość: jedna z mniejszych modliszek, samica około 5cm, samiec 4-4,5 cm.

Pochodzenie: Madagaskar

Hodowla: z powodu małej wielkości modliszek dla hodowli wystarczy mniejszy pojemnik. Temperatura dla chowu to około 25 stopni. Wilgotność utrzymuje się wyższą niż u gatunków afrykańskich, zraszamy codziennie.
Wychowanie: mimo tego, że są małe, samica tego gatunku jest bardzo agresywna, należy dopuścić samca, kiedy samica jest dobrze nakarmiona i należy obserwować, aby samica nie próbowała upolować samca, gdyby tak się zdarzyło, zabronić jej. Modliszki wytwarzają okrągłe kokony, około 1,5cm w przybliżeniu, w większości na gałęziach. Kokony zraszamy codziennie, przy temperaturze 24-26C młode lęgną się około 35 dnia. Najczęściej jest ich około 80. Świeżo wylęgłym modliszkom należy zraszać co dzień, aby mogły się napić. Młode po 4 miesiącach osiągają dojrzałość, dojrzały samiec żyje 2-3 miesiące, samica około 5-6 miesięcy.
Mój pogląd na temat tego gatunku: mniejsza modliszka, u której nie ma problemów z przyjmowaniem pokarmu (samiec świetnie lata).Powrót