Rhombodera basalis
Vzhled: velice atraktivní velká kudlanka se širokým hrudním štítem.Zbarvena je zeleně,někdy s nádechem do modra,vnitřní strana lapacích nohou žlutě.

Velikost: samice 9cm samec 8cm.

Původ: Malajsie

Chov: pro chov je dobré tuto kudlanku umístit do prostornější nádrže a to nejen kvůli její velikosti,ale také proto,že je poměrně pohyblivá. Vlhkost vyžaduje poměrně vysokou,ale zároveń je třeba terárium dostatečně větrat. Teplota vyhovuje kolem 26C.S příjmem potravy problémy nebývají,protože tato kudlanka aktivně loví jakoukoliv kořist a to často i poměrně velkou.

Odchov: některé samice bývají velice agresivní,jiné si samce příliš nevšímají,ale vždy je dobré samici dobře nakrmit. Nakrmit je dobré před pářením také samce jinak se může stát že se bude zajímat více o okolí,než o samici.A i tak se někteří páří velice neochotně.Ootéky o průměru kolem 3 cm vytváří samice většinou na větev a mladé se při teplotě 25-30C líhnou za 45-60 dní.Může jich být až kolem 150. Mladé rostou poměrně rychle a za cca 4,5-5 měsíců dosáhnou dospělosti.V dospělosti ale tyto kudlanky nežijí příliš dlouho samec 2-2,5 měsíce samice 4,5-5 měsíců.

Můj názor na tento druh: jeden z nejhezčích druhů kudlanek a to jak zbarvením,tak velikostí i tvarem těla.Zároveň je to druh poměrně aktivní který se po teráriu často pohybuje.

Zpět