Pseudocreobotra ocellata
Wygląd: zielono- biała, mniejsza modliszka z guzkami na nogach, naroślami z tyłu na odwłoku i z kolorowym okiem na skrzydłach. Nimfy są po pierwszej wylince czarne, później różowo- białe z zielonymi częściami ciała.

Wielkość: samica 3,5- 4 cm, samiec 3,5 cm.

Pochodzenie: południowa i zachodnia Afryka

Hodowla: mimo swojej małej wielkości modliszka ta bardzo dużo je i uzyskuje ze złowionych owadów wielką korzyść. Bez problemu przyjmuje zarówno latające, jak i chodzące owady. Można podawać mączne robaki, które modliszki niektórych gatunków łowią bardzo niechętnie. Temperatura hodowli 24- 30C. Wytrzymuje stosunkowo suche środowisko, ale i tak ważne, by prawidłowo zraszać, aby mogła się napić.


Wychowanie: ze względu na wielką drapieżność mogą nastąpić problemy przy dopuszczaniu samca do samicy, dlatego jest konieczne, aby samica była dobrze nakarmiona. Może zaatakować samca i wtedy on stanie się dla niej korzyścią. Samice wytwarzają kokony w większości na gałęziach, mają one podłużny kształt, 3,5- 4cm długości. Młode się lęgną najczęściej w 40- 45 dniu a bywa ich 20- 50. Młode rosną stosunkowo wolno, a odstępy czasu między kolejnymi larwalnymi stadiami bywają długie. Dożywają w zależności od temperatury i karmienia w przybliżeniu do 7 miesięcy.

Mój pogląd na temat tego gatunku: interesująca modliszka o urozmaiconym zabarwieniu, która przy swojej małej wielkości zaskakująco dużo je.Powrót