Pseudocreobotra ocellata
Vzhled: zeleno bílá menší kudlanka,s laloky na nohou, výrůstky na zadečku a s barevným okem na křídlech. Nymfy jsou po prvním svleku černé,později růžovobílé se zelenými skvrnami.

Velikost: samice 3,5-4cm, samec 3,5cm.

Původ: jižní a západní Afrika

Chov: i přes svojí malou velikost je tato kudlanka velice žravá a spořádá i poměrně velkou kořist.Bez problémů příjímá jak létavý,tak lezoucí hmyz a je tedy možné podávat i moučné červy,které některé druhy kudlanek loví jen velmi neochotně.Teplota pro chov vyhovuje 24-30C.Snáší poměrně suché prostředí,ale i tak je dobré pravidelně rosit,aby se mohla napít.


Odchov: vzhledem k velké dravosti mohou nastat při připouštění samce k samici problémy,a proto je třeba,aby byla dobře nakrmena,případně ještě ve chvíli připouštění samce držela kořist. Ootéky vytváří samice většinou na větev jsou protáhlého tvaru 3,5-4 cm dlouhé. Mladé se líhnou většinou za 40-45 dnů a bývá jich 20-50.Mladé rostou poměrně pomalu a hlavně mezi posledními instary bývají dlouhé intervaly.Dospívají v závislosti na teplotě a krmení přibližně po 7 měsících.

Můj názor na tento druh: zajímavá a pestře zbarvená kudlanka,která je i při své malé velikosti překvapivě žravá.Zpět