Niektóre z innych owadów w mojej hodowli
Mrówki:
Acromyrmex octospinosus - mrówka tropikalna prowadząca taki sam tryb życia jak bardziej znana, nieco większa Atta. Hoduje w wielkich podziemnych komorach grzyby, którymi się żywi. Wielka robotnica nosi do tych grzybów liście, które rozgryzane są przez mrówki, ponadto małe robotnice hodują na nim grzyby.
Mrówka miodowa - Myrmecocyctus mexicanus Mrówka tropikalna interesująca dlatego, że niektóre robotnice tego gatunku tworzą żywy zasób pożywienia na pewien czas. A odbywa się to tak, że mrówka napełnia wole (kilkakrotnie zwiększa swoją objętość) i zawiesza się na stropie pod ziemią.
Mrówka amazonka - Polyergus rufescens Mrówka, która w letnich miesiącach udaje się na łupieżcze wyprawy do gniazd innych gatunków (Formica Fusa, rufibarbis,cunicularia) i z upolowanych poczwarek lęgną się niewolnicy, którzy wykonują w jego gnieździe wszystkie czynności, którymi są: budowa gniazda, troska o potomstwo, zdobywanie pożywienia.
Mrówka żniwiarka - Messor barbarus Mrówka zjadająca nasiona, która wielką robotnicę miażdży potężnymi żuwaczkami.
Inne mrówki w mojej hodowli: Camponotus ligniperda, Camponotus sp. (Kolumbia), Camponotus cruentatus, Camponotus sp. ( złoto zabarwiony), Camponotus aethiops, Camponotus sp. (Hiszpania), Formica fusca, Formica rufibarbis, Lasius niger, Myrmica rubra, Myrmecina graminicola, Camponotus sp. (Argentyna), Camponotus sanctus (Izrael),Camponotus sp.(Tajlandia-4 gatunki),Polyrhachis sp.(Tajlandia),Solenopsis sp.

Straszyki
Heteropteryx dilatata Ogromny straszyk pochodzący z Malezji - samica jest groszkowozielona, może być aż do 18cm duża, samiec zabarwiony jest na brązowo, osiąga wielkość 10cm.
Brasidas samarensis - duży, zabarwiony zielono straszyk
Epidares nolimetangere - mniejszy, wilgotnolubny straszyk.
Extatosoma tiaratum - duży zabawiony brązowo straszyk.
Patyczaki
Baculum extradentatum, Gratidia sp.
Liśćce
Phyllium giganteum, Phyllium sp.(Filipiny)
Szarańcza
Proscopia sp. - interesujący gatunek kształtem ciała przypominający patyczaka. Kształt głowy również ciekawy - zobacz zdjęcie.
Termity
Kalotermes flavicollis - mały, południowoeuropejski gatunek termita.
Karaluchy
Blaberus giganteus,Gromphadorhina portentosa,Princisia vanwaerebeki,Deropeltes sp.,Elliptorhina chopardi,Lucihormetica subcinta,Loboptera decipiens
FotogaleriaPowrót