Ameles decolor
Wygląd: modliszka zabarwiona na szarobrązowo, samce mają często jaśniejsze skrzydła, długie i dobrze latają. Samice mają krótsze skrzydła.

Wielkość: samice 3-3,5 cm, samce 3,5

Pochodzenie: : Południowa Europa

Hodowla: temperatura dla hodowli 20-25C (pokojowa) Jako terrarium wystarczy mniejszy pojemnik, ale dlatego że jest to stosunkowo aktywny gatunek, który często się porusza, konieczne jest terrarium o większej powierzchni dna.


Wychowanie: z wychowaniem tego gatunku nie mam doświadczeń. Kokony, które są bardzo drobne, około 4-5mm samice wytwarzają w w środowisku naturalnym często na kamieniu i niekiedy wytwarzają ileś kokonów w ciągu dnia. Jednakże, dlatego że w środowisku naturalnym koony przeczekują chłodniejszy okres, musimy im wytworzyć chłodniejsze ! obdobie! także w hodowli. Jedyną informację na temat hodowli tych modliszek w Republice Czeskiej znalazłem w czasopiśmie „Sklipkan 3/2001 str. 57, gdzie napisano, że kokony powinny być umieszczone w temperaturze do 18C przez miesiąc, a młode zaczęły się legnąć w ciągu 45 dni od ukończenia okresu zimowego.Mój pogląd na temat tego gatunku: jest to bardzo drobna modliszka, która w przyrodzie wybiera stepowe miejsca, gdzie porusza się głównie po ziemi i jest poniekąd ruchliwsza niż większość innych gatunków modliszek.


Powrót